Close

Hardware

Pro zpřesnění předpovědi osvitu používáme zpětnou vazbu ze senzorů. Pokud máte zájem maximalizovat přesnost PVForecast pro svou lokaci nebo využít Nowcast (zpětná vazba a oprava predikce v reálném čase) doporučujeme zvážit instalaci sestavy senzorů nebo sky-imageru.

Sestavu dodáme podle domluvy přednastavenou k instalaci plug-and-play. Vyžaduje napájení (240V AC nebo 9-30V DC) a připojení k internetu (ethernet). Sestava může obsahovat více senzorů, které by měli kopírovat sklony stringů FVE instalace. Pro úsporu nákladů lze použít jediný senzor, zbylé sklony umíme dopočítávat.

Stativ pro umístění senzorů není součástí dodávky. Předpokládáme, že umístění součástí sestavy bude záležet na konkrétní dispozici instalace. Kamera je napájena skrze PoE, venkovní senzor osvitu má datový a napájecí kabel v základu cca 10m. Doprovodná elektronika (UniPi Gate) může být umístěna v samostatném rozvaděči nebo ve stávajícím.

Senzor osvitu – používáme výhradně kvalitní referenční senzory osvitu. Máme dobrou zkušenost (spolehlivé, přesné, trvanlivé) se senzory od Imt-solar -> specifikace zde. Měříme kromě osvitu také teplotu panelu a okolí.

Komunikační jednotka – senzory komunikují přes RS485, lze je tedy zapojit do široké škály PLC nebo dodáme přednastavené UniPi Gate -> specifikace zde.

Snímkovač oblohy –  je vhodný pro solární parky nad 1 MW, kde je potřeba mít predikci naprosto přesnou v krátkém časovém horizontu. Vyžaduje značný výpočetní výkon, lze řešit i lokálně. Pro poptávku nás prosím kontaktujte přímo.

Ukázka minimalistické instalace snímkovače oblohy (vlevo) a senzoru osvitu (vpravo).